-

Elérhetőségek

Egervár Község Önkormányzata

Cím: 8913 Egervár,
Vár u. 2.
Telefon:
06-92/564-013
Mobil:
+36-30/821-45-61
E-mail:
polgarmester@egervar.hu


Pályázatok

Helyi identitás és kohézió erősítése Egervár, Csatár és Lakhegy településeken (TOP-5.3.1-16-ZA1-2017-00004)



Helyi identitás és kohézió erősítése Egervár, Csatár és Lakhegy településeken (TOP-5.3.1-16-ZA1-2017-00004)

Rendezvénynaptár

Cselekvési terv

Közösségi felmérés összefoglaló

Közösségi beszélgetés összefoglaló

CIVIL KALENDÁRIUM

 

PROJEKTADATOK

Projekt címe: Helyi identitás és kohézió erősítése Egervár, Csatár és Lakhegy településeken

Projekt azonosítószáma:                             TOP-5.3.1-16-ZA1-2017-00004

Kedvezményezettek/konzorciumi partnerek neve:

  • konzorciumvezető:                           Egervár Község Önkormányzata
  • konzorciumi partnerek:                  Lakhegy Község Önkormányzat

Csatár Község Önkormányzata

Támogatás összege:                                      35 654 849,- Ft

Támogatás mértéke:                                     100 %

Projekt tervezett befejezési dátuma:        2023.09.15.

A projekt bemutatása:

Egervár, Csatár és Lakhegy települések konzorciuma 2017-ben sikeres pályázatot nyújtott be Magyarország Kormányának, A helyi identitás és kohézió erősítése című felhívására. Ennek köszönhetően megvalósíthattuk a Helyi identitás és kohézió erősítése Egervár, Csatár és Lakhegy településeken című projektet. Az intézkedések elsődleges célja volt, hogy fejlesszük a települések, a térség közösségi kezdeményező- és cselekvőképességét, növeljük a helyi lakosság identitástudatát, kötődését, erősítsük a közösségi tőkét.

Az önkormányzatok feladatkörébe tartozik a helyi kötelező közszolgáltatási feladatok megszervezése, a humán szolgáltatások, a szociális és gyermekjóléti ellátások, a település üzemeltetési feladatai, a közterületek tisztán tartása, a lakosságnak közművelődési, tudományos, művészeti és sport tevékenység biztosítása. A résztvevő önkormányzatok célja, hogy növeljék a helyiek jólétét, egészséges környezetet biztosítsanak a lakosainak, ehhez azonban elengedhetetlen az ő közreműködésük is. A projekt beavatkozásai révén érvényesülhettek az alulról jövő kezdeményezések, a célterület lakossága fejleszthette a közösségi kompetenciáit, az együttműködést, a közösség tagjai iránti felelősségtudatot.

A projekt lehetőséget biztosított közösség fejlesztésével foglalkozó szakemberek foglalkoztatására, akik hatékonyan tudták szervezni a helyi közöséget, bevonni a lakosságot. A projekt programjának részletes kidolgozását alapos felmérés, közösségi interjúk és beszélgetések előzték meg. A közösségi felmérés eredményeire támaszkodva projektünk fontos része volt a meglévő programkínálat megújítása és új közösségi események, rendezvények, akciók elindítása. A projekt révén kipróbált újdonságok, új programok közül számos olyan elemet ismertünk meg, amely segítségével jelentősen tudtuk gyarapítani és szélesíteni az elért közönséget. A résztvevők száma és a lakossági visszajelzések alapján több újítást is beépítettünk vagy beépíteni tervezünk az állandó programjaink közé. A programkínálat színesítését nem csak új programok és programelemek bevezetésével értük el, hanem nagy hangsúlyt fektettünk a résztvevő települések szomszédolására is, ösztönözve a lakosokat a környező települések programjain való részvételre, amellyel nőtt az egyes programok kihasználtsága, szélesedett az elérhető kínálat. Sikeresnek bizonyultak azok a törekvéseink is, hogy a helyi intézményeket jobban bevonjuk a közösségi életbe, a helyi óvodások és iskolások számos projektben megvalósuló rendezvényen vettek részt, adtak kis műsort.

A projekt keretében elkészült egy Civil kalendárium, amelyben összegyűjtöttük a projektben résztvevő három település civil szervezeteit, szerveződéseit, kezdeményezéseit, az elmúlt években (évtizedekben) a közösségért végzett munkájukat, legfőbb eredményeiket.

Projektünket része volt nemzetközi tapasztalatcsere is, amely során megismerhettünk németországi közösségfejlesztési jógyakorlatokkal, más térségek közösségépítési szokásaival. A program révén új ötleteket meríthettünk, amelyeket a későbbiekben helyi körülményekre adaptálva felhasználhatunk a közösségünk fejlesztése során.

Fontos megemlíteni, hogy a projekt megvalósításának időtartama alatt zajlott a covid világjárvány, amely a megvalósítást jelentősen nehezítette. A résztvevőket olyan, eddig nem ismert kihívások elé állította, amelyek a közösségi események szervezését egy ideig szinte ellehetetlenítette, de a későbbiek során is jelentősen korlátozta azt. Ez egyrészt a programok halasztásához, az eredetileg tervezetthez képest elnyújtott megvalósításhoz vezetett, illetve esetenként az események újratervezését igényelte.

A célkitűzéseink megvalósultak, a helyi társadalom képessé tette magát az önszerveződésre, és hogy a szellemi, kulturális örökségei által erősítse identitástudatát.

 

 

SAJTÓKÖZLEMÉNY TOP-5.3.1-16-ZA1-2017-00004

Helyi identitás és kohézió erősítése Egervár, Csatár és Lakhegy településeken

Sajtóközlemény             

TOP-5.3.1-16-ZA1-2017-00004

Helyi identitás és kohézió erősítése Egervár, Csatár és Lakhegy településeken

Egervár Község Önkormányzata a Pénzügyminisztérium Regionális Fejlesztési Operatív Programok Irányító Hatósága  által a Terület- és Településfejlesztési Operatív program (TOP) keretén belül kiírt „A helyi identitás és kohézió erősítése” tárgyú felhívásra benyújtott TOP-5.3.1-16-ZA1-2017-00004 kódszámú Helyi identitás és kohézió erősítése Egervár, Csatár és Lakhegy településeken című pályázattal 35.654.849,- Ft 100%-os támogatásban részesült.

A konzorcium vezetője: Egervár Község Önkormányzata. Konzorciumi tagok: Csatár Község Önkormányzata és Lakhegy Község Önkormányzata. A települések évek óta számos területen együttműködnek egymással: Egervár és Lakhegy település határos egymással, a három település ugyanahhoz a közös hivatalhoz tartozik, kulturális kapcsolatok, egymás rendezvényeinek kölcsönös látogatása.

Egervár, Csatár és Lakhegy önkormányzatának célja, hogy megerősítse a közösségi szerepvállalást, fejlessze a közösségi kezdeményező- és cselekvőképességet, magukat az érintetteket is bevonja a problémák feltárásába és megoldásába. Magyarország kis településeinek túlnyomó részét sújtja az elvándorlás és az elöregedés problémája, ennek a tendenciának a megállítása, sőt lehetőség szerinti megfordítása a falvak túlélésének záloga. Ehhez élhető környezetet kell teremteni, ennek pedig fontos része az erős, összetartó, nagyfokú önállósággal bíró közösségek létrehozása. Jelen projekt célja, hogy a helyi közösséget fejlessze. Ennek érdekében a helyi lakosság minden korosztályát szeretnénk bevonni a megvalósításra kerülő programokba.

A megvalósítandó célok: A helyi kötődés és identitástudat megerősítése, a társadalmi önszerveződés elősegítése, közösségfejlesztő szakemberek bevonása a projektbe, az érdekképviselet és érdekérvényesítés támogatása, az önkormányzatok és civil szervezetek közötti együttműködés fejlesztése, társadalmi szolidaritás és együttműködés elősegítése, az állandó rendezvények folytatása. A helyi igények alátámasztására becsatolunk 8 db helyi intézmény, szervezet által adott, a projekt szükségességét indokló, támogató javaslatot.. A projekt vidéki térségben valósul meg, így segít a területi különbségek kiegyenlítésében, jelentős esélyegyenlőségi hatása van. Hozzájárul a vidéki lakosság szolgáltatásokhoz való hozzáféréséhez. A pályázók vállalják, hogy a projekt megvalósítási és fenntartási ideje alatt a környezetvédelmi szempontokat is figyelembe veszik és érvényesítik. A projekthez kapcsolódó beszerzések során nagy hangsúlyt fektetünk a környezetvédelmi szempontokra (1. természeti erőforrások megőrzése, beleértve anyagtakarékosság, energiatakarékosság, és megújuló energiaforrások használata azok megújulási kapacitásain belül; 2. természetes térszerkezet megőrzése; 3. károsodások elkerülése), valamint a beszerzés környezetkímélő szempontjait tudatosítja.

Mivel a tevékenységek eredményei hosszú távon jelentkeznek, a projekt a hosszú távú stratégiát és tervezést, valamint a módszerek és eszközök folyamatos megújítását igényli a pályázóktól. A program eredményeinek hasznosulása érdekében rendszeres szakmai konzultációkat tartunk, adatokat gyűjtünk és statisztikákat vezetünk, amelyek segítenek alakítani, formálni a következő évek programjait. Így biztosítjuk a visszacsatolást, amely hozzájárul a felhívás céljainak hosszútávú megvalósulásához.

A projekt várható befejezése: 2023.09.15.

További információ:

Egervár, Lakhegy, Csatár Község Önkormányzata

Telefon: +36-92/564-013

E-mail: kozoshivatal@egervar.hu

 

Csatári dokumentumok:

2019-03-06 Közösségi beszélgetés fotódokumentáció

2019-04-18 Nyuszitojás szakmai beszámoló és fotódokumentáció

2019-06-09 Pünkösdi Vigadalom szakmai beszámoló és fotódokumentáció

2019-09-28 Szüreti mulatság szakmai beszámoló és fotódokumentáció

2019-11-27 Borhóbort Szakmai beszámoló és fotódokumentáció

2020-02-22 Borminősítő szakmai beszámoló és fotódokumentáció

2020-08-01 Gyógynövény ismeretterjesztő előadás szakmai beszámoló és fotódokumentáció

2020-09-26 Szüreti mulatság szakmai beszámoló és fotódokumentáció

2020-09-28 Kerekasztal beszélgetés szakmai beszámoló és fotódokumentáció

2020-12-05 Itt a télapó szakmai beszámoló és fotódokumentáció

2021-03-05 Kerekasztal beszélgetés szakmai beszámoló és fotódokumentáció

2021-04-01 Nyuszitojás keresés fotódokumentáció

2021-05-23 Pünkösdi túra szakmai beszámoló és fotódokumentáció

2021-06-12 Gyermeknap szakmai beszámoló és fotódokumentáció

2021-08-20 Falunap szakmai beszámoló és fotódokumentáció

2021-09-18 Szüreti mulatság szakmai beszámoló és fotódokumentáció

2021-12-05 Itt a télapó szakmai beszámoló és fotódokumentáció

2022-03-04 Kerekasztal beszélgetés szakmai beszámoló és fotódokumentáció

2022-04-14 Nyuszitojás keresés szakmai beszámoló és fotódokumentáció

2022-06-11 Gyermeknap szakmai beszámoló és fotódokumentáció

2022-06-05 Pünkösdi túra szakmai beszámoló és fotódokumentáció

2022-08-20 Falunap szakmai beszámoló és fotódokumentáció

2022-09-24 Szüreti mulatság szakmai beszámoló és fotódokumentáció

2022-11-20 Idősek napja szakmai beszámoló és fotódokumentáció

2023-05-27 Pünködsi túra szakmai beszámoló és fotódokumentáció

 

Egervári dokumentumok:

2019-02-23 Közösségi beszélgetés szakmai beszámoló és fotódokumentáció

2019-02-28 Kerekasztal beszélgetés szakmai beszámoló és fotódokumentáció

2019-06-12 Kerekasztal beszélgetés szakmai beszámoló és fotódokumentáció

2019-08-07 Kerekasztal beszélgetés szakmai beszámoló és fotódokumentáció

2019-09-14 Szüreti felvonulás szakmai beszámoló és fotódokumentáció

2019-11-15 Márton napi libás rendezvény szakmai beszámoló és fotódokumentáció

2019-11-29 Adventi kézműves vásár és süteményveseny szakmai beszámoló és fotódokumentáció

2019-12-10 Kerekasztal beszélgetés szakmai beszámoló és fotódokumentáció

2020-03-20 Kerekasztal beszélgetés szakmai beszámoló és fotódokumentáció

2020-08-20/21 Falunap szakmai beszámoló és fotódokumentáció

2021-03-19 Kerekasztal beszélgetés szakmai beszámoló és fotódokumentáció

2021-04-30 Májusfaállítás szakmai beszámoló és fotódokumentáció

2021-08-20/21 Falunap szakmai beszámoló és fotódokumentáció

2021-09-11 Solymosy nap és szüreti felvonulás szakmai beszámoló és fotódokumentáció

2022-03-11 Kerekasztal beszélgetés szakmai beszámoló és fotódokumentáció

2022-08-19/20 Falunap szakmai beszámoló és fotódokumentáció

2022-09-10 Solymosy nap és szüreti felvonulás szakmai beszámoló és fotódokumentáció

2022-11-12 Szépkorúak találkozója szakmai beszámoló és fotódokumentáció

2022-11-25 Adventi vásár szakmai beszámoló és fotódokumentáció

2022-12-18 Adventi gyertyagyújtás szakmai beszámoló és fotódokumentáció

2023-02-17 Kerekasztal beszélgetés szakmai beszámoló és fotódokumentáció

2023-05-27 Tapasztalatcsere szakmai beszámoló és fotódokumentáció

2023-05-31 Kerekasztal beszélgetés szakmai beszámoló és fotódokumentáció

Beszámoló az Egervár Tv-ről

Egervári infópont

 

Lakhegyi dokumentumok:

2019-02-21 Közösségi beszélgetés fotódokumentáció

2019-03-29/30 Borversenyel összekötött gasztronómiai adok-kapok szakmai beszámoló és fotódokumentáció

2019-05-18/19 Tűzoltó Majális szakmai beszámoló és fotódokumentáció

2019-11-16 Generációk találkozása szakmai beszámoló és fotódokumentáció

2020-03-02 Kerekasztal beszélgetés szakmai beszámoló és fotódokumentáció

2020-09-26 Szüreti vigadalom szakmai beszámoló és fotódokumentáció

2020-11-21 Idősek találkozója szakmai beszámoló és fotódokumentáció

2021-03-12/13 Borversenyel összekötött gasztronómiai adok-kapok szakmai beszámoló és fotódokumentáció

2021-03-12 Kerekasztal beszélgetés szakmai beszámoló és fotódokumentáció

2021-06-26 Szent Iván Éji tűzgyújtás szakmai beszámoló és fotódokumentáció

2021-09-18 Szüreti vigadalom szakmai beszámoló és fotódokumentáció

2021-11-21 Idősek találkozója szakmai beszámoló és fotódokumentáció

2021-12-04 Karácsonyi koncert - Adventi harangkoncert szakmai beszámoló és fotódokumentáció

2022-03-18/19 Borversenyel összekötött gasztronómiai adok-kapok szakmai beszámoló és fotódokumentáció

2022-03-11 Kerekasztal beszélgetés szakmai beszámoló és fotódokumentáció

2022-08-06 Falunap szakmai beszámoló és fotódokumentáció

2022-08-13 Ismeret terjesztő borászati előadás szakami beszámoló és fotódokumentáció

2022-12-18 Karácsonyi ünnepség szakmai beszámoló és fotódokumentáció

2023-03-14 Március 15-ei megemlékezés szakmai beszámoló és fotódokumentáció

2023-03-17/18 Borversenyel összekötött gasztronómiai adok-kapok szakmai beszámoló és fotódokumentáció

2023-03-25 "Énekeljünk együtt" népzenei találkozó szakmai beszámoló és fotódokumentáció

2023-03-30 Tavaszváró rendezvény szakmai beszámoló és fotódokumentáció

2023-08-12 Falunap szakmai beszámoló és fotódokumentáció

Lakhegyi hírmondó: 2020 január-május, 2020 június-október, 2021 május-október, 2022 február-július






Vissza az előző oldalra!
Egervár Község Önkormányzata - Magyar